Löpande intag
Tisdag, Torsdag
Kl 10:00 - 12:15
8 tillfällen, 24 studietimmar
800 kr
Gott om platser kvar
Denna studiecirkel är för dig som önskar mer balans i ditt liv. Du får en ökad förståelse för vad stress är och blir medveten om vad som stressar dig, hur det påverkar dig, samt hur du kan förhålla dig till stressen. Du får också en ökad förståelse för vad som styr och påverkar ditt mående generellt, samt verktyg för att må och fungera bättre i vardagen.
Syftet är att vi tillsammans ska finna styrka genom våra erfarenheter. Alla sitter med fantastiska lärdomar som vi delar med oss av. Tillsammans hittar vi redskap för att hantera vår nya livssituation och rustar oss med ökad kunskap. Fokuserar på det friska där vi på olika sätt medvetandegör vilka vi är och vilka förmågor och styrkor vi har, vad vi mår bra av och behöver, vilka drömmar/mål vi har i livet.
VI träffas 8 gånger på tisdagar och torsdagar.
Kursledaren Anne Joveling är utbildad stresscoach och terapeut. Hon har dessutom egna personliga erfarenheter och reflektioner kring stress och utmattning och hur det kan vändas till en möjlighet för utveckling och till ett rikare och mer harmoniskt liv
800 kr för 8 träffar. Flera fackförbund ger rabatter på Sensus öppna utbud. Kontakta gärna oss eller ditt fackförbund för att se om detta ingår i ditt medlemskap.
Arrangemangsnummer: 57890