Sensus
Malmö

Boka tid i studion

Välkommen att besöka vår studio! Är ni ett gäng mellan 13–25 år som vill skapa musik tillsammans, skriva låtar eller spela in ert projekt? Då kan ni få möjlighet att använda studion kostnadsfritt.

Startdatum

Löpande intag

Veckodag

Se beskrivning

Tid

Se beskrivning

Omfattning

10 tillfällen, 12 studietimmar

Plats

Tim Bergling Foundation studio

Hyllievångsparken Malmö

Pris

Kostnadsfritt

Antal platser kvar

Gott om platser kvar

Välkommen till vår studio i Hyllievångsparken i Malmö.

Är ni ett gäng mellan 13–25 år som vill skapa musik tillsammans, skriva låtar eller spela in ert projekt? Då kan ni starta en studiecirkel och få möjlighet att använda studion kostnadsfritt.

Studion är till för gemensamt skapande och lärande. Tillsammans i en studiecirkel får ni möjlighet att utveckla era idéer, lära er mer om musikskapande och använda studion som en del av ert arbete. Det går också bra att som enskild person anmäla sitt intresse så kan vi försöka para ihop er med likasinnade.

Vill ni veta mer om hur det fungerar? Hör av er via formuläret så berättar vi mer om hur ni kan komma igång och använda studion.

Plats: Studios For A Better Day, Hyllievångsparken, vid beachvolleyplanen i Malmö.

Studion är designad av Jens Eklund, som även designade Aviciis studio i Los Angeles. Studion är ett samarbete mellan Tim Bergling Foundation, OBOS och Sensus.

Målgrupp: För dig och er som är mellan 13–25 år. Inga förkunskaper krävs. Kostnadsfritt.

Arrangemangsid: 1653487

Ledare

Rebecca Bergcrantz

Kontaktperson

Utskriftsmöjligheter